Tarptautinis Moterų Paplūdimio Turnyras Amber Cup 2019

Klaipėdos Teatro aikštė virto paplūdimio tinklinio arena, kai į miesto centrą buvo atvežta 9 sunkvežimiai smėlio, sumontuotos 400 vietų tribūnos žiūrovams. Viso to priežastis – tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras „Amber Cup – Kredito garantas“, kuris vyko 2019 birželio 28-29 dienomis.

Turnyre dalyvavo 12 skirtingų šalių profesionalios paplūdimio tinklinio komandos iš Izraelio, Austrijos, Ispanijos, Čekijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Rusijos, Švedijos ir Lietuvos tinklininkės. Komandos pagal reitingo taškus suskirstytos į keturis pogrupius po tris. Potencialios turnyro lyderės pirmąją varžybų dieną, nesusitiko, kadangi žaidė skirtinguose pogrupiuose. Pirmąsias vietas grupėse iškovojusios komandos susitiko su kitos grupės antrosiomis komandomis. Lietuvai šiame turnyre atstovavo Ieva Dumbauskaitė ir Irina Zobnina.

Ieva Dumbauskaitė tinklinio pasaulyje yra išties pasižymėjusi – tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempione, taip pat ji yra įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė dalyvė ir nugalėtoja.

Neslėpdama teigiamų emocijų Ieva pasidalino “ jog tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame aukšte įrengtoje terasoje, vieno iš Vokietijos miestų rotušės aikštėje. Pagaliau kažkas panašaus vyks ir Klaipėdoje – smėlio tinklinio arena taps Teatro aikštė. Tai kažkas nuostabaus. Pagaliau išsipildys viena iš mano svajonių. Gimtoji Klaipėda mano širdyje užima svarbią vietą.” Jai antrino ir Klaipėdos meras V. Grubliauskas, tikėdamas “jog per pasaulį apskries žinia, kad Lietuvos pajūryje tinklinis – mėgstama ir gerbiama sporto šaka, o šio miesto žmonės išties moka žaisti tinklinį. Klaipėda turi tapti paplūdimio tinklinio sostine, juk čia užaugo viena iš Europos lyderių – Ieva Dumbauskaitė”.

Meras tikėjo, “kad tai bus išties neeilinis ir tradiciniu tapsiantis renginys, kai organizatoriai supažindino su šio renginio sumanymais ir detalėmis”. Reikia paminėti, jog ši sporto šventė buvo ne tik paplūdimio tinklininkėms, bet ir nuostabus ir nemokamas renginus pačiam Klaipėdos miestui. “Anikė pati nebegali nueiti iki jūros, tad bent jau smėlį atvešime į jos aikštę ir sukursime vasarišką bei išties įsimintiną atmosferą”, juokavo Vytautas Grubliauskas.

Turnyro nugalėtojomis tapo sesės iš Ukrainos – Inna ir Iryna Makhno. Jos taip pat užkariavo ir sirgalių simpatijas savo gražiu ir išskirtiniu žaidimu Klaipėdos miesto širdyje. Sesės finale įveikė kitą pajėgią porą iš Austrijos Evą Freiberger ir Patricią Teufl rezultatu 2-0 (24:22, 21:15). Trečioji vieta atiteko Ispanijos atstovėms Fernandez Navarro Amaranta ir Angela Lobato, kurios taip pat 2-0 (21:13, 21:12) įveikė Čekijos atstoves – Marie-Sarą Stochlovą ir Miroslavą Duranovą.

Norinčiųjų nusifotografuoti – eilės

Nugalėtojas ir sportininkes apdovanojo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, renginio organizatoriai – VšĮ „Klaipėdos pliažo tinklinio“ klubo vadovas Andrius Dumbauskas ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) renginių organizatorius Darius Raišutis ir vienas iš pagrindinių turnyro rėmėjų “Kredito garantas” vadovas Jonas Butkus.

Geriausioms tinklininkėms atiteko 5 000 eurų piniginis prizas, kurį būtent įsteigė „Kredito garantas“. Turnyro nugalėtojas ukrainietės po pergalės sakė: „Esame labai laimingos. Tai puikus turnyras. Dvi dienas mėgavomės puikia švente. Džiugu, kad laimėjome. Nuo to šventė tapo tik dar geresne.“

Sesės iš Ukrainos – Inna ir Iryna Makhnopo pergalės laistė šampano purslus ir akivaizdžiai liejo džiaugsmo emocijas. Ir po apdovanojimų ceremonijos ukrainietės išties sulaukė daug dėmesio – buriavosi ilgos eilės tinklinio sirgalių ir šiaip sportui neabejingų žmonių, kurie su nugalėtojomis norėjo nusifotografuoti.

Lietuvės nukeliavo iki ketvirtfinalio

Daugelis apgailestavo, kad lietuvaitėms šįkart nepavyko pakilti ant prizininkių pakylos laiptelio, nes būtent Čekijos pora ketvirtfinalyje iš šio turnyro eliminavo Lietuvos tinklininkes Ievą Dumbauskaitę ir Irina Zobniną. Lietuvaitės ketvirtfinalyje pralaimėjo 0-2 (10:21 ir 19:21).

„Prastai žaidėme: aš negalėjau paduoti, Irina – priimti, prastai gynėmės… Aš tai tikrai nusivylusi. Buvo tarsi juoda diena. Be to, vėjas mums nėra pats didžiausias pagalbininkas. Jis pūtė ir vakar, bet šiandien – dar labiau. Bet nesinori nieko kaltinti ir teisintis, pačios prastai žaidėme ir esame pačios kaltos“, – kalbėjo klaipėdietė I. Dumbauskaitė.
Ją papildė I. Zobina: „Visai nieko nesigavo, bandėme, būna dienų: kaip neišeina, taip neišeina ir nieko negali padaryti“, – akcentavo ji.

Visgi, Ieva rado ir teigiamų dalykų.
„Lietuvos tinklinio sirgaliai – nuostabūs. Net per grupės varžybas buvo sausakimšos tribūnos. Mums dažnai tenka dalyvauti įvairiose varžybose ir tiek sirgalių būna labai labai retai – galbūt tik per finalo kovas. Sirgaliai maloniai nustebino. Jie nuostabūs“, – kalbėjo I. Dumbauskaitė.

Renginio pabaigos akcentai

„Renginys puikiai pavyko – žiūrovų buvo išties daug, net į tribūnas netilpo visi norintys. Sulaukėme daug gražių atsiliepimų ir raginimų šį turnyrą organizauoti ir kitąmet bei tai padaryti gražiai kasmetine tradicija. Tai buvo pirmas blynas, tačiau matome, kad jis neprisvilo. Nurimus aistroms, susitiksime, kalbėsimės ir spręsime, kaip šį turnyrą padaryti dar geresniu ir patrauklesnių. Jau galvose turime daug naujų idėjų, matome, ką reikia patobulinti, planuose yra įrengti ir daugiau tribūnų žiūrovams“, – kalbėjo renginio organizatoriai VšĮ „Klaipėdos pliažo tinklinio“ klubo vadovas A. Dumbauskas ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla (LAM) renginių organizatorius D. Raišutis.

„Įspūdžiai – patys geriausi. Norisi, kad šie atsiminimai būtų įamžinti ir liktų ilgam. Šis turnyras pakerėjo mūsų širdis“, – po turnyro panašių klaipėdiečių atsiliepimų buvo išties daug.

Šis renginys įrodo, kad klaipėdiečiai mielai renkasi sporto renginius miesto centre – 400 vietų tribūnos buvo sausakimšos, be to, dar daugiau žmonių lietuvaičių pasirodymą stebėjo ir atsistoję ne tribūnose. "Kredito Garantas" buvo pagrindinio prizinio fondo 5000EUR steigėjas. Reikia atiduoti duoklę ir vienai žinomiausių Klaipėdos paplūdimio tinklininkių Ievai Dumbauskaitei, kuri padėjo sukviesti ir suorganizuoti profesionalių sportininkių atvykimą į Klaipėdą.


Daugiau informacijos apie renginį, rezultatus, varžybų momentus ir kitą aktualią informaciją – galima rasti oficialioje turnyro svetainėje: beachvolleyambercup.com