Klaipėdos paplūdimio tinklinio aikštynuose – sportuojančiųjų sujudimas

Paplūdimio tinklinio aikštynai

Lietuvoje sušvelninus karantiną, atėjus vasarai ir plūstelėjus šiek tiek šiltesniam orui sukruto tinklinio mėgėjai ir profesionalai - Antrosios Melnragės paplūdimyje ir Poilsio parke įrengtuose tinklinio aikštynuose tiesiog verda gyvenimas - nemokama sportuojančiųjų rezervacija perpildyta porai savaičių į priekį.

„Abu aikštynai yra visiškai įrengti nuo gegužės vidurio ir, kai tik karantino sąlygos leido, žmonės aktyviai ėmė sportuoti. Laikomės visų saugumo reikalavimų„, - džiaugėsi Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas Andrius Dumbauskas.
Anot tinklinio sporto specialisto, toks aktyvumas įrodo, kad žmonės per karantiną pavargo sėdėti namuose, yra išsiilgę sporto ir aktyvaus laisvalaikio gryname ore.

Pradžia - prieš 11 metų

Antrojoje Melnragėje yra įrengtos 4 paplūdimio tinklinio ir viena paplūdimio teniso aikštelė („beach tennis“).

„Paplūdimio tinklinio, kaip ir paplūdimio teniso, mėgėjų gretos Klaipėdoje pastaruoju metu sparčiai didėja. Įrengėme aikštelę paplūdimio tinklinio mėgėjams, bet reikalui esant visada galime sklandžiai transformuoti paplūdimio teniso aikštelę į paplūdimio tinklinio aikštelę, ir atvirkščiai. Galime prisitaikyti, priklausomai nuo žmonių norų„, - pasidžiaugė A. Dumbauskas.

Klaipėdos pliažo tinklinio klubas skaičiuoja jau vienuoliktus savo gyvavimo metus.

„Pati veikla prasidėjo dar 2009 metais, kai Antrojoje Melnragėje gavome leidimą įsirengti paplūdimio tinklinio aikšteles ir pradėjome miestelėnus kviesti sportuoti. Iš pradžių buvome įrengę dvi tinklinio aikšteles, o vėliau, sportui populiarėjant ir sportininkėms pasiekus labai aukštų sportinių rezultatų, jau paplūdimyje yra įrengtos penkios aikštelės“, - pasakojo Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas.

Jis pabrėžė, kad šios aikštelės yra įrengtos savo lėšomis.

„Poilsio parke tinklinio aikštyną prižiūrime bei visus miestelėnus, rezervuojantis iš anksto, leidžiame eiti sportuoti nemokamai. Tai vieša sporto erdvė. Daugeliui sportuoti čia labai patinka - norėdami gauti aikšteles norimu metu, žmonės rašo net prieš savaitę. Šią erdvę jau ne kartą išnaudojome ir vaikų ar suaugusiųjų varžyboms. Kai prie jūros būna labai vėjuotos sąlygos, Poilsio parke visuomet ramu. Džiaugiamės, kad čia tinklininkai taip pat turi savo vietą. Pažvelgus istoriją, paplūdimio tinklinio aikštynas Poilsio parke buvo įrengtas vienas pirmųjų, tik vėliau išdygo jau ir kita sporto infrastruktūra - teniso aikštelė, krepšinio aikštelė, riedutininkų erdvė. Bet jau už miesto pinigus. Dabar šita vieta yra traukos centras jaunimui, kuris čia labai mėgsta sportiškai leisti laiką„, - akcentavo A. Dumbauskas.

Laukia daugybė varžybų

Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas pasidžiaugė, kad ir Antrojoje Melnragėje taip pat labai sparčiai daugėja sportuojančiųjų.

„Žmonės ir įmonės rezervuojasi aikšteles net visam vasaros sezonui. Čia vykdome labai daug varžybų - nuo aukščiausio lygio Lietuvos čempionatų iki turnyrų ir atvirų čempionatų, kur suvažiuoja dalyviai iš įvairių užsienio šalių. Čia vyko tinklinio kovos ir per pasaulio lietuvių žaidynes. Jau daug metų vykdome atvirus Klaipėdos įmonių turnyrus „EOLA CUP 3x3“, kurie peraugo net į keletą varžybų per sezoną: vyksta po kelis etapus vasarą prie jūros ir žiemą uždarame aikštyne. Kasmet jungiasi vis daugiau komandų. Rengiame ir atvirus Klaipėdos miesto šeimų turnyrus 3x3, mėgėjų paplūdimio tinklinio varžybas. Daug susidomėjimo sulaukia ir tradicija tapę „Monton Mix“ turnyrai, kur vienoje komandoje žaidžia vyras ir moteris. Antrus metus iš eilės vykdome ir atvirus „Grožio akademijos“ paplūdimio teniso turnyrus. Džiugu, kad minėtame turnyre dalyvauja ne tik klaipėdiečiai, bet ir žmonės iš kitų Lietuvos miestų bei svečiai iš Latvijos ir Rusijos. Veiklos ir veiksmo tikrai netrūksta“, - pasakojo pokalbininkas.

Sukūrė naują tradiciją

Būtent A. Dumbausko iniciatyva pernai Klaipėdos miesto centre, Teatro aikštėje, vyko itin pasiteisinęs tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras „Amber Cup - Kredito garantas“. Šis turnyras sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo - tribūnos buvo sausakimšos.

Tiesa, prieš turnyrą buvo daug skeptikų, sakančių, kad miesto centre išpilti 150 kubinių metrų smėlio ir čia surengti tarptautinį moterų paplūdimio tinklinio turnyrą - utopiška mintis. Visgi A. Dumbauskas, bendradarbiaudamas su Klaipėdos miesto savivaldybe ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla, ryžosi šiam drąsiam žingsniui ir galiausiai po renginio sulaukta itin daug šiltų žodžių ir padėkų ne tik iš lietuvaičių, bet ir iš užsienio šalių tinklinio bendruomenių.

2019 metų pabaigoje šis tarptautinis turnyras buvo nominuotas „Metų sporto iniciatyva Lietuvoje“ ir pripažintas geriausiu metų sporto renginiu Klaipėdoje.

Šias gražias tradicijas žadama tęsti. Šių metų liepos 2-5 dienomis vėl Teatro aikštėje turėjęs vykti moterų paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etapas dėl koronaviruso nukeltas į rugpjūčio mėnesio pabaigą. Tikimasi, kad švelnėjantis karantinas leis įgyvendinti šiuos planus.

„Siekiant apsaugoti sportininkų, varžybų organizatorių ir žiūrovų sveikatą bei užtikrinti aukščiausio lygio renginio organizavimą, Lietuvos tinklinio federacija, bendradarbiaudama su Europos tinklinio federacija, priėmė sprendimą vėlinti turnyro datą, ją perkeliant į rugpjūčio 27-30 dienas. Taip pat, įvertinus šiuo metu esančią situaciją Lietuvoje ir visoje Europoje, kartu su Europos tinklinio federacija buvo nutarta, kad galutinis sprendimas dėl galimybės organizuoti šį paplūdimio tinklinio renginį Klaipėdos mieste bus priimtas birželio mėnesio pirmąją savaitę, atsižvelgiant į Lietuvoje ir Europoje galiojančias karantino sąlygas, ribojimus, susijusius su renginių organizavimu, žiūrovų dalyvavimu, susisiekimo šalies viduje ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytas atvykimo / išvykimo iš Lietuvos sąlygas“, - oficialiame rašte teigia Lietuvos tinklinio federacijos generalinis sekretorius Andrius Gaidys.

Lietuvos tinklinio federacija atkreipia dėmesį, kad paplūdimio tinklinio pasaulio taurės varžybos yra puiki proga didinti miesto žinomumą tarptautiniu mastu, turnyro metu užsienyje platinama informacija apie renginio šeimininkus, vykdomos tiesioginės varžybų transliacijos.

Klaipėdoje dviejų žvaigždučių pasaulio paplūdimio tinklinio moterų turnyro pagrindinėse varžybose turėtų dalyvauti 16 komandų. Dar tiek pat jų galėtų varžytis kvalifikaciniame turnyre.

„Tai išties istorinis ir smagus įvykis. Lietuvoje to dar nėra buvę„, - sakė A. Dumbauskas.

Turėtume savo atstovę

Klaipėdoje vyksiančiame pasaulio moterų paplūdimio tinklinio taurės dviejų žvaigždučių turnyre Klaipėdai ir Lietuvai galėtų atstovauti ir mūsų miesto tinklinio pažiba Ieva Dumbauskaitė.

Ji per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, taip pat ji - pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionė, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė nugalėtoja.