Tinklinio pažiba Ieva Dumbauskaitė apie Klaipėdoje praleistą karantiną, treniruotes ir planus

Treniruotės - planai - karantinas

Pasaulio ir Europos jaunimo čempionatuose ne kartą pergales skynusi viena geriausių Lietuvos tinklininkių Ieva Dumbauskaitė penkias karantino savaites praleido gimtojoje Klaipėdoje. Čia ji tėvų nuosavame name, gamtoje ir pajūryje intensyviai treniravosi, taip pat nuotoliniu būdu perteikė savo patirtį Klaipėdos paplūdimio tinklinio klubo nariams, ruošė įvairius iššūkius ir užduotis, o geriausiems įsteigė prizą - naujutėlaitį tinklinio kamuolį su savo ir kitų geriausių šalies tinklininkų parašais.

Vakar ji išvyko į Vilnių, kur kartu su Lietuvos tinklinio rinktinės narėmis, laikydamosi atstumų ir kitų saugumo priemonių, atnaujins profesionalias treniruotes tinklinio aikštyne. Tą joms daryti jau leidžia Vyriausybės sprendimas, sušvelninęs Lietuvoje kai kurias karantino sąlygas.

„Pagaliau vėl galime treniruotis tinklinio aikštyne. Jau pasiilgau panašių treniruočių. Nors ir Klaipėdoje intensyviai sportavau viena: bėgiojau krosus, važinėjau riedučiais, dviračiu. Mano tėvai gyvena netoli dviračių tako - grynas oras, ko gi daugiau norėti? Mušinėjau tinklinio kamuolį į sieną arba pasitreniruoti padėdavo draugas. Taip pat nusipirkau svarelius, turiu specialias gumas, tad atlikau ir fizinius pratimus. Kiek įmanoma, stengiausi palaikyti sportinę formą. Klaipėdoje tam sąlygos - puikios“, - pasidžiaugė I. Dumbauskaitė

Viltis varžytis Klaipėdoje

Lietuvos tinklinio pažiba I. Dumbauskaitė, nors ir gyvena Lietuvos sostinėje, tačiau nepamiršta savo gimtojo miesto. Klaipėdietė mūsų mieste anksčiau ne kartą organizavo tinklinio stovyklas, perteikė savo sukauptą patirtį, o praėjusių metų vasarą Klaipėdos miesto centre, Teatro aikštėje, daug dėmesio sulaukė tarptautiniame moterų paplūdimio tinklinio turnyre „Amber Cup - Kredito garantas“.

„Vakarų eksprese“ jau rašėme, kad Europos tinklinio konfederacija (CEV) suteikė palaiminimą, jog šių metų liepos 2-5 dienomis mūsų mieste vyktų paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etapas, tačiau dėl koronaviruso pandemijos kol kas nėra galutinai aišku, ar šio renginio neteks atidėti. Planuojama, kad dėl šio renginio galutinis sprendimas bus priimtas artimiausiomis dienomis.

„Būtų puiku, jei liepos mėnesį Klaipėdoje galėtume varžytis paplūdimio tinklinio pasaulio taurės dviejų žvaigždučių etape. Visi yra išsiilgę varžybų ir sportinio azarto. Lietuvoje situacija gerėja, tad žiūrėsime, kaip čia viskas išsispręs, ar į mūsų šalį tuo metu galės atskristi kitų šalių atstovai ir panašiai. Gal šis renginys bus nukeltas, tarkime, į rugsėjo mėnesį. Visi laukiame naujienų ir laikome kumščius, kad kuo greičiau baigtųsi koronaviruso pandemija“, - pabrėžė I. Dumbauskaitė.

Priminsime, kad 2019 metų pabaigoje Klaipėdoje vykęs tarptautinis tinklinio turnyras „Amber Cup - Kredito garantas“ buvo nominuotas „Metų sporto iniciatyva Lietuvoje“ ir pripažintas geriausiu metų sporto renginiu Klaipėdoje. Taigi, anot I. Dumbauskaitės, labai norėtųsi, kad šio renginio tradicija būtų pratęsta ir klaipėdiečiai ir šiemet miesto centre galėtų mėgautis aukščiausio lygio tinklinio kovomis.

Titulai iškalbingi

Kai praėjusią vasarą pačiame Klaipėdos miesto centre, Teatro aikštėje, buvo išpilta 150 kubinių metrų smėlio, įrengta tarptautinius standartus atitinkanti tinklinio aikštė, daugelis stebėjosi, tačiau pasaulyje tokia praktika - jokia naujiena.

„Tinklinį yra tekę žaisti Šveicarijoje tarp Alpių kalnų, Suomijoje prekybos centro ketvirtame aukšte įrengtoje terasoje, vieno iš Vokietijos miestų rotušės aikštėje. Džiugu, kad pagaliau kažkas panašaus vyksta ir Klaipėdoj. Tai kažkas nuostabaus. Išsipildė viena iš mano svajonių„, - neslėpdama teigiamų emocijų sakė I. Dumbauskaitė.

Ji per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempione, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatine dalyve ir nugalėtoja.

I. Dumbauskaitė daug prisidėjo, kad praėjusią vasarą į Klaipėdą atvyktų daug galingų užsienio šalių komandų.

„Pati rašiau joms internetu, kviečiau, raginau dalyvauti turnyre Klaipėdoje. Džiugu, kad ryšiai ir draugiški santykiai padėjo - tinklininkės sutiko atvykti į mūsų uostamiestį„, - džiaugėsi I. Dumbauskaitė.

„Esame šalis prie jūros, tad mums reikia populiarinti paplūdimio tinklinį ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mastu. Praėjusią vasarą svečiams įrodėme, kad aukščiausio rango paplūdimio tinklinio varžybos gali vykti ir Lietuvoje. Juk aš savo sportinį kelią pradėjau būtent Klaipėdoje pas trenerį Valdemarą Piešiną, noriu atiduoti duoklę Klaipėdos miestui, sieksiu, kad Klaipėdoje paplūdimio tinklinis ateityje užimtų labai svarbią vietą„, - akcentavo I. Dumbauskaitė

Aš - grynakraujė klaipėdietė. Klaipėda visada buvo, yra ir bus mano gimtasis miestas. Čia mano draugai, bendraklasiai, giminės. Aš ir balsuoti iki šiol grįžtu į Klaipėdą. Norisi, kad čia tinklinio sportas žengtų dar žingsnį į priekį„, - sakė I. Dumbauskaitė.