Lietuvai ir Klaipėdai – unikali galimybė

Lietuvai ir Klaipėdai - unikali galimybė

Šių metų vasarą Lietuvai gali būti patikėta unikali galimybė organizuoti pasaulio moterų paplūdimio tinklinio taurės dviejų žvaigždučių turnyrą. Iki šiol mūsų šalyje to nėra vykę ir yra tikimybė, kad pirmuoju tokio prestižinio renginio miestu gali tapti Klaipėda.

Lietuvos tinklinio federacija (LTF) liko patenkinta 2019 metų birželio mėnesį pačioje Klaipėdos miesto širdyje, Teatro aikštėje, vykusiu tarptautiniu moterų tinklinio turnyru „Amber Cup - Kredito garantas“.

Sulaukė apdovanojimų

Priminsime, kad tuomet į Klaipėdos Teatro aikštę buvo atvežta 9 sunkvežimiai smėlio (150 kubinių metrų). Pirmasis toks turnyras Lietuvoje pritraukė elitines tinklinio komandas iš 12 skirtingų šalių, o žiūrovų gausa ir susidomėjimas net pranoko lūkesčius - sausakimšai buvo užpildytos visos tribūnos.

2019 metų gruodžio 20 dieną per renginį „Klaipėdos miesto sporto apdovanojimai 2019“ šis tinklinio turnyras buvo pripažintas Metų sporto renginiu. Be to, Lietuvos metų sporto vadybos apdovanojimuose šis renginys pateko į Metų sporto iniciatyvos trejetuką.

Reikia pripažinti, kad turnyras „Amber Cup - Kredito garantas“, kurį organizavo Klaipėdos pliažo tinklinio klubas ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla, išties pasiteisino ir sulaukė itin daug šiltų žodžių ir padėkų iš užsienio šalių tinklinio bendruomenių.

„Dėkojame Klaipėdos miestui, kad mums padėjo organizuoti šį turnyrą. Norime turnyrą tęsti, kelti jo lygį ir didinti komandų skaičių„, - ne kartą „Vakarų ekspresui“ yra sakęs Klaipėdos pliažo tinklinio klubo vadovas Andrius Dumbauskas.

Jei Klaipėdoje vyktų pasaulio taurės dviejų žvaigždučių turnyras, tada dalyvių skaičius augtų, o varžybos truktų ne 2, o 4-6 dienas.

Kvalifikaciniame turnyre galėtų dalyvauti 32 komandos, pagrindiniame - 16. Be to, žiūrovams tribūnų būtų įrengta maždaug triskart daugiau nei pernykščiame turnyre. Natūralu, kad tokiam pasaulio taurės turnyrui reikia ir daugiau finansų, tad intensyviai reikėtų ieškoti rėmėjų, galinčių prisidėti prie šio turnyro.

Jei pavyktų surinkti pakankamai lėšų organizuoti šiam pasaulinio lygio turnyrui, į Klaipėdą galėtų atvykti aukščiausio lygio planetos tinklinio žvaigždės.

Juk 2020 metai - olimpiniai metai, tad prieš šias svarbiausias varžybas daugelis norėtų pasivaržyti su rimtais varžovais. Juolab kad pasaulio taurės varžybos suteikia reitingo taškų, kas yra labai svarbu dėl patekimo į olimpiadą. Be to, jei minėtas turnyras vyktų būtent Lietuvoje, mūsų šalies atstovams būtų didelis pliusas - net trys lietuvių merginų poros patektų į pagrindinį turnyrą. Tokios yra šeimininkų teisės. Šiaip į tokio lygio turnyrą patekti trims lietuvių poroms - labai sudėtinga.

Reklama Klaipėdai

Lietuvius palaiko Europos ir pasaulio tinklinio federacijos. Jei Klaipėda organizuotų pasaulio taurės dviejų žvaigždučių turnyrą, didelė perspektyva, kad ateityje Klaipėdoje vyktų ir Europos ar net pasaulio čempionatai. Tokia praktika yra ne kartą pasiteisinusi ir mūsų kaimyninėse šalyse. Klaipėdos miestui tokio rango varžybos - ne tik garbės ir prestižo reikalas, bet ir puiki reklama bei nauda.

„Visada Europos ir pasaulio tinklinio federacijų puslapiuose yra skelbiami vaizdo filmukai su miesto šeimininko pristatymu, lankytinomis vietomis, istorija. Varžybų transliacija per TV ekranus yra labai plati: turnyro kovos turi būti transliuojamos dalyvių šalių televizijose, finalai - per „Eurosport“. Jei skaičiuotume ne tik tinklininkes, bet ir teisėjus, trenerius, komandų personalo narius, į uostamiestį atvyktų šimtai žmonių, kurie gyventų mūsų viešbučiuose, lankytųsi ir pinigus leistų Klaipėdoje. Per tai į mūsų miesto biudžetą taip pat suplauktų lėšų. Nauda - ne tik sportinė„, - akcentavo Klaipėdos tinklinio sporto atstovai.

Jei Klaipėdoje vyktų pasaulio moterų paplūdimio tinklinio taurės dviejų žvaigždučių turnyras, Klaipėda turėtų ir savo atstovę - Ieva Dumbauskaitę.

Ji per savo sportinę karjerą pasiekė išties įspūdingų pergalių - tapo Europos ir pasaulio jaunių čempione, pasaulio taurės bronzos medalio laimėtoja, Europos čempionato zoninių turnyrų (EEVZA) nugalėtoja ir prizininke, pirmojo istorijoje sniego tinklinio Europos čempionė, įvairių tarptautinių turnyrų nuolatinė nugalėtoja.

I. Dumbauskaitė kurį laiką dėl sveikatos problemų nesitreniravo, tačiau vėl grįžta į sportinį ritmą ir yra pasiryžusi Lietuvą džiuginti naujomis pergalėmis.

Klaipėdietė Ieva Dumbauskaitė iš Lietuvos tinklinio federacijos prezidento Dariaus Gerkos rankų gavo apdovanojimą už indėlį plėtojant tinklinio sporto šaką Lietuvoje.