Metų sporto renginys – FIVB pasaulio turo „Beach Pro Tour Futures” Klaipėda

Beach Pro Tour Features 2022

2022 birželio 02 - 05 dienomis vyko vienas svarbiausių renginių Lietuvos paplūdimio tinklinio pasaulyje - "Pro Beach Tour Futures" serijos turnyras Klaipėdos Jono kalnelio amfiteatre. Renginys sutraukė daugybę žiūrovų, kurie itin karštai palaikė tiek Lietuvos tiek ir kitas dalyvavusias komandas.

Turnyre dalyvavo paplūdimio tinklinio profesionalai net iš 26 skirtingų pasaulio valstybių. Svečiavosi iš tokių kraštų kaip Naujoji Zelandija, JAV, Kinijos ir Venesuelos.

Renginiu žavėjosi ir daugybę sportiniu renginių organizavęs klaipėdietis Algirdas Plungė, "Įspūdingas renginys. Klaipėdai – garbė ir pasididžiavimas, kad gali rengti aukščiausio lygio paplūdimio tinklinio kovas miesto centre po atviru dangumi. Vieta pasirinkta – ideali, tikrai negėda prieš svečius. Aplinka sutvarkyta, pasiruošta renginiui išties gerai. Man labai patiko".

Paplūdimio tinklininkų pasirodymai

Renginys buvo organizuojamas kartu su Lietuvos tinklinio federacija organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos miesto lengvosios atletikos mokykla bei Klaipėdos pliažo tinklinio klubas. Turnyro bendrą prizų fondą sudaro 10 000€ ir pats renginys žiūrovams - nemokamas.

Tokio aukšto rango ir plačios geografijos – FIVB pasaulio turo renginys – miesto centre specialiai tai progai įrengtame aikštyne po atviru dangumi ne tik Klaipėdoje, bet ir Lietuvoje vyko pirmą kartą istorijoje.

Paplūdimio tinklinio turnyras "Pro beach Tour Futures" ypatingai sėkminga buvo Lietuvėms Erikai Kliokmanaitei ir Monikai Paulikienei, kurios iškovojo aukso medalius moterų kategorijoje įveikdamos Slovėnijos tinklininkes rezultatu (21-19, 21-18). Trečioji vieta atiteko JAV sportininkėms Jessica Gaffney ir Molly Turner, kurios žaisdamos dėl 3-iosios vietos įveikė estes Heleene Hollas ir Liisa Soomets rezultatu (22-20, 21-19).

Vyrų kategorijoje karaliavo patyręs 39-erių metų Austras Alexander Horst ir jo bendratautietis Julian Hörl - įveikdami varžovus iš Izraelio Eylon Elazar ir Netanel Ohana dviejų setų kovoje (24-22, 21-12). Verta pažymėti, kad Alexander Horst yra 3 kartus dalyvavo Olimpinėse žaydynėse ir yra laimėjęs sidabro medalius 2017 metų Pasaulio paplūdimio čempionate. Bronzos medaliais pasidabino tinklininkai iš Suomijos Santeri Siren ir Jyrki Nurminen laimėdami prieš porą iš Čekijos Tomas Semerad ir Jakub Sepka (21-19, 21-19).

Renginio atgarsiai

Pasibaigus vasarai ir priblėsus akiai malonioms emocijoms po "Beach Pro Tour Features" - renginys paliko svarbų pėdsaką Klaipėdai ir jos bendruomenei, todėl sportiniai kostiumai virto šventiniais apdarais ir sportininkai rinkosi į Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vykusį bene svarbiausią sportinį metų renginį - Klaipėdos miesto sporto apdovanojimus.

Apdovanojimų, padėkų ir šiltų įvertinimo žodžių sulaukė kelios dešimtys labiausiai mūsų miestą garsinusių Klaipėdos sportininkų. Iš viso šiemet įsteigta 15 pagrindinių nominacijų. Jų nugalėtojai buvo apdovanoti vienetinėmis iš bronzos išlietomis Klaipėdos menininko Alfonso Lekavičiaus skulptūrėlėmis. Tai - abstrahuotų formų olimpinė liepsna, simbolizuojanti nesustabdomą sportininkų ryžtą ir vidinį degimą pergalėms.

„Metų sporto renginio“ nominacijoje triumfavo FIVB pasaulio turo „Beach Pro Tour Features“ serijos paplūdimio tinklinio turnyras, kuris vyko 4 dienas 2022 birželio 02 - 05 dienomis ir į Klaipėdos centrą palaikyti sportininkų per 4 dienas susirinko apie 5 tūkst. gerbėjų, transliacijas stebėjo daugiau nei 8 tūkst. žiūrovų.

Renginio organizatoriai: Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos, Klaipėdos paplūdimio tinklinio klubo ir Lietuvos tinklinio federacijos atstovai buvo apdovanoti kaip renginys garsinantis Klaipėdą ir Lietuvos kraštą.